Styropian
Author: Grupa Atlas
Source: Grupa Atlas
Wzrastające w ekspresowym tempie koszty zużycia energii zmuszają Polaków do budowania domów energooszczędnych. Wyższe koszty, które musimy ponieść podczas budowy zwracają się niemal w każdym przypadku, dlatego też budownictwo energooszczędne zyskuje coraz większą popularność. Przede wszystkim, dom energooszczędny wyróżnia się zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię cieplną, na co ma wpływ wiele czynników: bryła domu, liczba pięter oraz kształt i wielkość dachu. Takie domy powinny być możliwie proste w kształcie. Dlatego, że bryła budynku warunkuje kształt dachu, on także powinien być oszczędny w formie - daje to minimalne straty energii. Najlepiej gdy jest dwuspadowy, jednospadowy lub płaski.

W obecnych czasach wielką popularnością cieszą się projekty domów z dachem dwuspadowym, albowiem są to domy funkcjonalne a przy tym stosunkowo niedrogie.
Trwały dach na lata
Author: Monier
Source: Monier
W ostatnich latach do łask wracają płaskie dachy, dające architektom i projektantom całkowicie nowe perspektywy. Wynika to z tego, że opracowano nowe technologie, gwarantujące praktycznie całkowitą szczelność budowanego dachu. Przed laty różnie z tym bywało - nawet dokładny montaż powodował, że niekiedy dach po jakimś czasie zaczynał przeciekać, co wiązało się z dość drogim i zawsze mało wygodnym remontem. Dlatego też wielu ludzi zraziło się bardzo do płaskich dachów i zdobyły one nie najlepszą renomę. Nie będziesz musiał martwić się nawet chłodnymi nocami, gdyż nawet gdy na dworze będzie ujemna temp., będziesz czuć się komfortowo, także w lżejszych ubraniach.

Styropapa nie powoduje obciążeń budynku i zdecydowanie oszczędza czas, jaki należy poświęcić na ocieplanie domu - zobacz też na stronie firmy MEGAStyro. Może być to nawet ponad 50 %, co oszczędza koszty i umożliwia sprawnie przejść do następnych, tak samo ważnych zadań, których na budowie nigdy nie brak. Co więcej styropian z papą jest nadzwyczaj odporny na warunki zewnętrzne, zatem przez wiele lat nie będziesz zmuszony bać się o remonty ukierunkowane na dodatkowe ocieplenie. Materiał ten powoli się starzeje, a do tego jest właściwy dla osób mających na względzie kwestie środowiskowe. Jest bezpieczny dla przyrody oraz dla ludzi, toteż możesz go bez obaw zastosować. Drugim wartym uwagi materiałem są kliny dachowe.

Ich rola skupia się na utrzymaniu łagodnych przejść pomiędzy prostopadłymi powierzchniami na dachu. Odróżnia je wysoka elastyczność i przepuszczalność powietrza, a dodatkowo są bardzo wytrzymałe na procesy starzenia, tak samo jak opisany wyżej styropian. Można kupić je w wielu różnych kolorach, dopasowanych do kolorystyki dachu, a przede wszystkim w kolorze ceglastym, czarnym oraz szarym. Nie powodują trudności w montażu, ponieważ najczęściej mają warstwę samoprzylepną, która ułatwia przymocowanie klinów i utrzymuje je na odpowiednim miejscu. Można kupić kliny impregnowane albo nieimpregnowane. Budowlańcy zdają sobie sprawę z tego, co jest im niezbędne. Mają świadomość, że poza samymi płytami np.

styropianowymi niezbędne im będą izokliny, które idealnie da się dopasować do zakończeń konkretnego fragmentu m.in. dachu. Wiadomo, że same przyłożenie płyt w rogu nie właściwej ochrony konkretnego fragmentu, z tego też powodu potrzebne są izokliny. Przy kładzeniu czy to płyt styropianowych czy też papy na dach takie izokliny są potrzebne. Można kupić je w różnych rozmiarach. Ceny są różne, chociaż nie są bardzo zróżnicowane.

Rekomenduje się zwracać uwagę na rozwiązania takie jak papa na styropianie, gdyż przesądzają one o ostatecznym wykończeniu. Szczególną popularnością cieszą się obecnie papy podkładowe termozgrzewalne, do produkowania których zastosowano nowoczesne technologie. Są to oferty wysokiej jakości, jakie trafiają w gusta klientów szczególnie przez wzgląd na trwałość. Firmy produkujące papę stawiają na rekomendowanych dostawców i stawiają na asfalt niemodyfikowany. Szczegółowa propozycja znajduje się na stronie www firmy.