Dom jednorodzinny
Author: Urbane Apartments
Source: http://www.flickr.com
Całkiem niedawno przeprowadzono sondaż, w którym zadano pytanie Polakom, które z obowiązków domowych spotykają się z największą niechęcią z ich strony. Jakie były wyniki? Aż 36 % z nas nie lubi nie lubi mycia naczyń. Obraz piętrzących się w zlewie naczyń potrafi najszybciej popsuć nam humor. Na „pudle” stanęło również odkurzanie. 29 procent ankietowanych kiepsko znosi spacer po domu z głośnym i nielekkim ustrojstwem.

Wielką trójcę zamyka gotowanie. Dalej możemy przeczytać o wieszaniu prania czy wynoszeniu popiołu z kominka.
Kominek
Author: Optiflame
Source: Optiflame
Wygrzewanie się przy kominku ma naprawdę duży czar, w przeciwieństwie do wygrzewania się przy kaloryferze. Na szczęście aktualnie każdy z nas może mieć w domku ogrzewanie kominkowe oraz cieszyć się pięknem domowego ogniska. Niemniej jednak posiadanie kominka wiąże się z rozległą odpowiedzialnością, bo należy zachować właściwe środki bezpieczeństwa.

A przecież możemy zaufać nowoczesnym rozwiązaniom. Wtedy jest spora szansa, że czynności domowe staną się dla nas przyjemnością. Szczególnie gdy po wypełnionym po brzegi obowiązkami dniu chwytamy za klamkę drzwi wejściowych i zamiast borykać się z prasowaniem czy sprzątaniem, relaksujemy się. Każdy kto choć raz chciał wyrzucić popiół z kominka, pieca, albo grilla, wspaniale zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to wcale taka prosta rzecz. Popiół się roznosi, wznosi w górę, a później osiada wszędzie dookoła sprawiając, że calutkie pomieszczenie staje się ciemne, brudne oraz tak rzeczywiście przedstawia się niezbyt interesująco.

Na szczęście możemy kupić separator do popiołu, a więc taki niewielki odkurzacz, który pozwoli nam wciągnąć calutki ten popiół, bez obaw, iż będzie się on unosił i osiadał na innych rzeczach. Możemy go używać nie tylko w kominku, lecz także wszędzie tam, gdzie zjawia się sadza, a fakt, iż możemy go stosować tak na mokro, jak i na sucho powoduje, że używanie go będzie dla nas niesamowitą radością. Nie ma sensu się denerwować, iż przy każdej próbie uprzątnięcia popiołu zarówno my, jak i wszystko wokół jesteśmy czarni, im szybciej się okupimy w takie urządzenie, tym mniej będziemy się złościć. Kominek jest doskonałym źródłem ciepła, a od wielu lat stanowi nawet bazę nowoczesnego ogrzewania. Poza kwestiami praktycznymi, pełni także rolę ozdobną, tworząc łagodną, przyjemną atmosferę.

Ale, że zazwyczaj w życiu „nic nie może przecież wiecznie trwać”, tak przychodzi moment gdy w kominku ogień wygasa, a po romantycznym nastroju zostaje jedynie spora ilość popiołu w kominku. Nic to! Odkurzacz kominkowy poradzi sobie z tym problemem doskonale. Dzięki temu odkurzenie nawet najbardziej zabrudzonych zakamarków przychodzi z łatwością, a co najważniejsze, nie wpływa negatywnie na działanie sprzętu. Odkurzacz może pomieścić bardzo duże ilości popiołu, inteligentnie oddzielając go od innych zanieczyszczeń, które trafiają bezpośrednio do zbiornika odkurzacza (odkurzacz do popiołu opinie).
Kominek
Author: Elizabeth Krumbach
Source: http://www.flickr.com
Równie praktycznym urządzeniem jest separator do popiołu - polecamy ofertę firmy kaminer. Jest to narzędzie, które służy do zbierania popiołu, sadzy bądź wielu innych różnorodnych zanieczyszczeń, jakie wydobywają się z kominka. Jest on niezwykle nietrudny w obsłudze, i przy tym bardzo skuteczny, separator do popiołu pasuje praktycznie do wszelkiego odkurzacza, co powoduje, że czyszczenie popiołu trwa faktycznie krótką sekundę.