Fototapety, fotolaminaty na meble i drzwi
Author: art.widi.pl
Source: http://art.widi.pl
Aranżacje z użyciem fototapety są bardzo popularne. Dzięki wysokiej jakości i estetyce wydruku, wielkoformatowe dekoracje ścienne są zachwycające. Jak wybrać idealną fototapetę do wnętrza? Dobór dekoracyjnej grafiki wielkoformatowej zależy od stylistyki, rodzaju i kolorystyki pomieszczenia.

Ważne są także wrażenia i skojarzenia jakie wzbudza temat grafiki, ponieważ może być nieodpowiedni do każdego rodzaju wnętrza. Z reguły w sypialni pożądane są motywy relaksujące i wyciszające, takie jak fototapeta z krajobrazem, fototapety kwiaty, fototapety z miastem i fototapety abstrakcja. W salonie, gdzie spędzamy większość wolnego czasu z rodziną i znajomymi, dopuszczalne są motywy intrygujące i energetyzujące.

Doskonale sprawdzą się tutaj fototapety czarno-białe, fototapety z pojazdami i fototapety nowoczesne. Drugim typem są fototapety (zobacz więcej) sporządzane na podkładzie lateksowym. Są niezwykle solidne i odporne na uszkodzenia, mycie detergentami.

Dzięki tym przydatnym właściwościom nadruki na podkładach lateksowych można naklejać w każdym pomieszczeniu i miejscu, np. w w kuchni między szafkami czy w łazience pod natryskiem. Nie oznacza to jednak, że przeznaczone są one jedynie do pomieszczeń wymagających użycia specjalnych materiałów, odpornych na uszkodzenia, intensywne czyszczenie chemią i długotrwały kontakt z wodą.

Fototapety na podkładzie lateksowym tak samo dobrze sprawdzą się jako dekoracja w salonie, sypialni bądź w przedpokoju. Fototapety winylowe natomiast drukowane są na podkładzie z fototapetąz domieszką winylu. Tego rodzaju podkład jest bardzo solidny, ale także drogi i skomplikowany do montażu na ścianie.

Niestety przegroda pod tego rodzajufototapetą „nie oddycha”, toteż nie poleca się stosownie jej na całej powierzchni ściany.