Fototapeta, kobieta w tańcu
Author: art.widi.pl
Source: http://art.widi.pl
Pokoje dziecięce to pomieszczenie bardzo szczególne - ich przystań, w której jeśli tylko czują potrzebę, mogą schować się przed całym światem, porozmyślać i czuć się naprawdę bezpiecznie. Istotne jest, aby była to strefa przyjazna i estetyczna - taka, do której dzieci będą z entuzjazmem powracały. Przy projektowaniu pokoju dziecięcego kluczową kwestią jest to, aby mebelki dla dzieci były wystarczająco wygodne. Inaczej mówiąc muszą być one szczegółowo przystosowane do potrzeb oraz upodobań, a co za tym idzie, także i wieku maluchów.

Pokój dziecięcy, fototapety ze zwierzętami
Author: art.widi.pl
Source: http://art.widi.pl
Z tej przyczyny wspaniałym pomysłem jest położenie w pokojach dziecięcych fototapet. Jest to bardzo trafna decyzja, w sytuacji gdy zależy nam na ”bezinwazyjnym” odnowieniu wnętrza i przygotować go do upodobań malucha. Ciekawy wybór produktów sprawia, że zamówiony towar z całą pewnością sprosta upodobaniom i zainteresowaniom samego dziecka. Istnieje również możliwość stworzenia wyrobów na zamówienie, w związku z czym w pokoju może widnieć fototapeta przedstawiająca zdjęcie całej rodziny, ukochanego zwierzaka, czy bohatera kreskówek.

Niesłabnącą popularnością cieszą się wzory zaczerpnięte wprost z natury. Fototapety kwiaty, pełne słoneczników, maków, lub egzotycznej roślinności można wykorzystać do urozmaicenia niemal każdego domowego wnętrza. W średniowieczu taniec śmierci wyrażał najważniejszą, ówczesną prawdę: Memento Mori. Tańczący ludzie to także temat dzieł artystycznych.

Taniec ludowy, pełen dynamiki i radości, był częstym motywem malarskim Pieter'a Bruegel'a.
fototapeta do pokoju dziecięcego
Author: Jane
Source: http://www.flickr.com
Interesującą alternatywą jest też zastosowanie farby tablicowej. Można nią pokryć cały pokój, chociaż nie jest to wskazane w małych pomieszczeniach, ponieważ taka farba jest czarna. Nie jest to kolor najlepszy dla dzieci, dlatego w takich pokojach zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na pomalowanie jednej ściany.

Dzieci z pewnością będą zachwycone oraz co najważniejsze nie będą malowały po pozostałych ścianach pokoju. Utrzymanie w czystości ściany pokrytej farbą tablicową jest dość proste. Samo pomalowanie także nie powinno nastręczyć większych kłopotów i z powodzeniem każda osoba da sobie radę samodzielnie. Zapewne wartą podkreślenia zaletą fototapet jest fakt, że ich demontaż nie sprawia trudności toteż w momencie, gdy dziecko urośnie bez problemu możliwa jest ponowna zmiana aranżacji pokoju.