Świeczki
Author: Emil .
Source: http://www.flickr.com
Różnorodny wybór aromatycznych dodatków znajdziemy w specjalistycznych sklepach, jak na przykład mydlarnie lub w drogeriach kosmetycznych. Stawiając na zakup aromatycznej świecy warto zwrócić uwagę parę elementów. Do dziś pamiętam ten zapach. Bo jeżeli czasami trzeba wspomagać się „naturalnym” oświetleniem, dobrze jest połączyć przyjemne z pożytecznym i mieć na komodzie świeczki zapachowe. Na popołudnie po ciężkim dniu najlepsza okaże się woń, która kojarzy się nam ze słońcem i letnim relaksem.

Nawet specjaliści od aromaterapii potwierdzają ich antydepresyjne działanie. Z tego powodu dobrym wyborem będą zapachy np. róż, lawendy i jaśminu. Świeczki ozdobne nie tylko poprawią nam humor, docierając do najdalszych zakątków wnętrza, ale stworzą wyjątkową atmosferę.
Podgrzewacz do wosku
Author: www.zapachdomu.pl
Source: www.zapachdomu.pl
Dodatkowo, jakość świec jest znakomita, dzięki czemu zapach jest intensywny i można go wyczuć przez dłuższy czas.

Ten rodzaj świec z całą pewnością sprawdzi się w czasie romantycznej kolacji we dwoje czy relaksującej kąpieli. Dodatkowo, świece zapachowe można wykorzystać w czasie zimowych wieczorów. Producenci doskonale zdają sobie sprawę z ich popularności, więc na rynku można odnaleźć świece „sezonowe”, które znakomicie sprawdzą się o aktualnej porze roku. Przykładowo, zimą i późną jesienią najlepsze są świece o zapachu cynamonu, jabłka, pomarańczy czy świerku. Latem i wiosną kategorycznie lepsze będą bardziej rześkie zapachy kwiatowe i owocowe.

Możliwości w tym względzie jest naprawdę bardzo dużo, w związku z tym każda osoba będzie umiała odszukać stosowne dla siebie rozwiązanie. Świece zapachowe są z reguły oferowane w szklanych słoiczkach, które pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także je zabezpieczają. Alternatywą dla świec jest wosk zapachowy. Naturalnie, trzeba wyposażyć się w specjalny kominek, który ułatwi rozpuszczenie wosku i wydobycie jego zapachu. Woski, tak samo jak świece, sprzedawane są w bardzo bogatym asortymencie zapachów.

Najkosztowniejszym składnikiem każdej świecy aromatycznej jest olejek eteryczny. To mix naturalnie pozyskiwanych składników, która zapewnia produktom specyficzny zapach. Sztuką jest taki dobór składników zapachu, aby finalny produkt przypominał przyjemny aromat bogactwa kwiatów, owoców, ziół czy pożywienia. Wyzwaniem naukowym natomiast jest zapewnienie równie intensywnych doznań zapachowych, zarówno gdy świeca jest zgaszona, jak i wtedy kiedy się pali. Nie tylko konsumentki doceniają bogatą ofertę sprzedawców świec. Są one równieżniezbędnym elementem każdego salonu masażu. Trudno wyobrazić sobie dziś tego typu miejsce,które nie ma na wyposażeniu aromatycznych świec, gdyż to właśnie one tworzą fantastyczny klimat do wszelkiego rodzaju zabiegów na ciało.