shabby chic
Author: Lotari
Source: Lotari
Święta Bożonarodzeniowe to dla wielu ludzi najwspanialszy czas w czasie całego roku. Generalne porządki, wypiekanie makowca , a także ubieranie choinki, to to co zazwyczaj kojarzy nam się z tym magicznym czasem. Specyficzne dla shabby chic jest podejście do materiału – w tejże estetyce jest ważne, żeby faktura i barwa przedmiotu (najczęściej mebla) wyróżniała się i posiadała swoją indywidualność - sprawdź. Dlatego używa się w celu pozyskania tego efektu precyzyjne powlekanie wieloma warstwami farby i świadomie zrobione przetarcia, które nadają meblom specyficznego stylu.

Wiele mebli shabby chic, choć z pozoru kruchych i pełniących głównie funkcję ozdobną, tak naprawdę charakteryzują się dużą wygodą, o której najlepiej przekonać się osobiście. Kiedy zdecydowałeś się już na jeden styl, w jakim zostanie wykończone Twoje mieszkanie, wówczas odszukanie właściwych mebli będzie bez wątpienia jedynie kwestią czasu. Kiedy jednakże jeszcze nie wybrałeś jednego stylu, w którym będzie wykończone Twoje mieszkanie, wtedy takie wycieczki po sklepach meblowych bez wątpienia będą dla Ciebie genialną inspiracją. Podczas takich wycieczek zdecydowanie w końcu coś wpadnie Ci w oko – później musisz już jedynie odszukać inne meble oraz akcesoria, które razem z wypatrzonymi przez Ciebie meblami będą tworzyć spójną całość.

Na wersalce nowe dekoracje do domu, czyli poduszki jak również kapa innego koloru sprawią, iż mieszkanie przybierze w całości odmienny klimat. Oprócz tego na ławie starczy postawić zwykły, tani wazon szklany z klasyczynym bukietem świeżych kwiatów i przemianę mamy gotową. Z przyjemnością z pewnością spędzimy leniwe popołudnie przy kawie albo herbacie w tego rodzaju otoczeniu. Jedną z nich jest firma z Danii House Doctor, której produkty kupisz w Belle Maison.

Jej produkty znane są w większość europejskich krajów i cieszą się tam ogromnym zainteresowaniem. Przyczyną jest zapewne oryginalne wzornictwo, zyskujące coraz więcej wielbicieli na całym świecie. Cechą charakterystyczną tego producenta stał się industrialny styl wyrobów, skromność kolorów ożywiona jedynie szczątkowo niewielkimi barwnymi akcentami. Shabby chic to także styl, który odznacza się unikatową różnorodnością – żeby ujrzeć jego specyfikę, w wysokim stopniu pożyteczne okażą się wyniki wyszukiwarek internetowych.

Można w ten sposób na przykład dowiedzieć się, jak dobrać do siebie
shabby chic
Author: Faylyne
Source: http://www.flickr.com
poszczególne elementy sprzętu domu tak, aby uzyskać miłą dla oka kompozycję. Nie jest również najmniejszym problemem obejrzenie zdjęć gotowych wnętrz z zastosowaniem owej stylistyki – w przypadku braku pomysłu na dekorację poszczególnego pomieszczenia jest to z pewnością świetne rozwiązanie, ponieważ można dzięki nim się szybko zainspirować.