Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/helsinkisculpture.net/includes/menu.inc).

kolory
Author: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Source: http://www.flickr.com
Najogólniej mówiąc hydrografika jest to transfer wzoru na tworzywo. Fragment z naniesionym deseniem jest zmoczony w specjalistycznym roztworze oraz utrwalany, następnie powinien zostać przykryty warstewką lakieru. Transfer wodny jest to technologia wodnego nadruku na elementy o regularnych lecz również na fragmenty o kształtach nieregularnych. Jest on całkowicie nowatorską metodą, przynosząca możliwości zdobienia powierzchni wzorami według indywidualnych potrzeb zamawiającego. Strategia ta nie ma nic wspólnego z nadzwyczaj kosztową aerografią. Fragmenty ozdabiane technologią hydrografiki są znakomitej jakości, a ich odporność jest na poziomie wytrzymałości powłok lakierniczych na pojazdach, przez co ozdobione powierzchnie są proste w utrzymaniu a także trwałe na wysoką temperaturę.

Powierzchnie zdobione sposobem hydrografiki są najlepszej jakości, a ich solidność jest na poziomie trwałości warstw lakierniczych na autach, dzięki czemu nawierzchnie są łatwe w utrzymaniu i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Hydrografika pozwala na naniesienie druku między innymi na tworzywo sztuczne, metal, szkło bądź włókno szklane.
kolory
Author: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Source: http://www.flickr.com
Hydrografika to metoda nanoszenia wzorów nawet na wymyślne rzeczy. Można powiedzieć, że jest to proces malowania powierzchni za sprawą jak sama nazwa wskazuje wody oraz grafiki. Przed nałożeniem wzoru należy pomalować obiekt lakierem z kolorem, jaki będzie tworzył spodnią warstwę, zaś po nałożeniu folii do hydrografiki pomalować wszystko lakierem bezbarwnym, by zabezpieczyć wzór przed zniszczeniem. Do sporządzenia wzoru metodą hydrografiki niezbędna jest woda o temperaturze 30 stopni, w związku z tym należałoby zakupić specjalną wannę do hydrografiki, która trzyma temperaturę wody.

Konieczna będzie folia ze wzorami, jakie można zakupić na Polskim rynku czy złożyć zamówienie ze specjalnym logiem. A również aktywator nakładany na obiekt pistoletem lakierniczym lub można także kupić aktywator w sprayu oraz zmywarka przemysłowa lub szlauf. Trzeba również posiadać kolorowy lakier jako podkład i lakier bezbarwny w celu utrwalenia wzoru oraz przed potencjalnym zniszczeniu. Świetnie sprawdza się również na obiektach powszedniego użytku, zacząwszy od telefonów, przez laptopy, aż po umeblowanie. Każda rzecz dzięki hydrografice może nabyć całkiem nowy design. Nawet zwykły pilot do telewizora odmieni się w oryginalny, niezwykle efektowny składnik upiększający pomieszczenie, dlatego właśnie hydrografika prędko pozyskuje popularność.

Dla zainteresowanych szczegółami: http://www.waterdesign.com.pl/szkolenia.php. Innym, nadzwyczaj popularnym rodzajem druku jest druk przestrzenny, inaczej określany mianem druku 3D. Pierwsze techniki, które stały się podstawą tego sposobu drukowania powstały już w latach 80 ubiegłego wieku. Dzisiaj, druk 3D to ogromna
Jeden z trybów w drukarce
Author: Creative Tools
Source: http://www.flickr.com
nadzieja dla wielu dziedzin. Przykładem mogą być między innymi drukowane protezy. Proces jest błyskawiczny, mniej kosztowny, gdyż wykorzystuje się tylko jedno urządzenie i co najważniejsze – faktycznie szczegółowe, dzięki czemu proteza jest wygodna i staje się świetną namiastką prawdziwej kończyny.

Drukowanie przestrzenne daje możliwość również na wydruk ażurowego gipsu, który nie tylko ciekawie wygląda, ale jest też naprawdę lekki, zapewniając wygodę noszenia. Poza tym, jego trwałość jest solidna, więc doskonale usztywnia złamaną kończynę. Hydrografika jest złożonym procesem fizyczno-chemicznym przy użyciu wody (strona firmy). Za pomocą tej techniki jest możliwe naniesienie nadruku także na przedmioty w trójwymiarze. Jest jedną ze szczególnie rewelacyjnych czy wiele razy sprawdzanych modyfikacji, jakie tylko można zastosować na tak wielu różnych powierzchniach. Umożliwia perfekcyjne wykończenie oraz pokrywanie w całości także niedostępnych miejsc. Szczególnie znaczące jest to w przypadku nałożenia wzoru tą techniką w rogach i w ciasnych szczelinach.