oświetlenie
Author: Websenat
Source: http://www.flickr.com
Własny dom to konieczność przemyślenia wielu kwestii, a jedna z nich to oświetlenie schodów. Chociaż niektórzy zakładają, że wystarczy stolarz, wytrzymałe materiały i porządny projekt. Tymczasem to nie wszystko, ponieważ schody mają być bezpieczne, toteż muszą być należycie oświetlone. W jaki sposób w związku z tym dobrać lampy schodowe? Po prostu, we własnym domu należy zadbać o to, by mieć takie lampy, jakie nie tylko są przydatne i wyjątkowo dobre w zastosowaniu, lecz w dodatku i te, jakie przyczynią się do tego, że będzie się przeświadczonym, że wybrano to, co najlepsze. Będą one ciekawe pod kątem designu.

I jeśli będzie dbać się o to, żeby zaprezentował się w ten sposób cały budynek mieszkalny, to efekty będą jeszcze lepsze. Dlatego należy dokładnie przemyśleć, jakie chce się mieć oświetlenie. Właściwie jest na przykład przekonać się, czy te lampy, które wybieramy pasują do wystroju, w jakim urządzone jest należące do nas mieszkanie. Tak, żeby pozbyć się wszelkich złudzeń w tym obszarze i posiadać maksymalną pewność, iż należący do nas budynek mieszkalny prezentuje się wprost tak, jak nam na tym zależało. Na przykład, jeśli komuś specjalnie będzie zależeć na wcześniej wymienionej efektywności to może decydować się na oczka stropowe - link do www, a więc okrągłe, półprzezroczyste szkło, które zagwarantuje kierunkowe kąty padania światła.

Tym samym, światło pozostanie rozproszone na dolną część pomieszczenia. Należy rozpocząć od tego, że wyróżnia się 3 typy lamp schodowych. Pierwsze z nich to zwykłe światło górne, w postaci lamp wiszących albo plafonów. Montowane są na suficie, a włącznik powinien być umiejscowiony zarówno na górze, jak też na dole schodów. Warto jest wybrać lampy dostosowane do całej aranżacji, by nie okazało się, iż w tradycyjnym domu zamontowaliśmy bardzo nowoczesne żyrandole, jakie zupełnie nie zestrajają się z innymi dodatkami. Dzisiejsza oferta sklepów jest tak zróżnicowana, że każdy może wyszukać coś dla siebie i nie musi iść na żadne kompromisy.

I zrobione tak oświetlenie spełni oczywiście swoją rolę, to znaczy w środku będzie jasno, jednak warto wiedzieć, że za pomocą światła da się dużo więcej zrobić. Po pierwsze dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu lamp da się uzyskać dużą funkcjonalność danego pomieszczenia, zaoszczędzić energię i spowodować, że będzie po prostu ładnie. Obecnie trendy w oświetleniu idą w stronę punktowych źródeł światła, które pozwalają na to, aby jedynie określony fragment pomieszczenia był oświetlony.
lampy
Author: Technolux
Source: Technolux
Przez to nie trzeba świecić w całym salonie czy kuchni, wystarczy włączyć niewielką lampkę nad blatem roboczym lub obok fotela. Można w ten sposób oszczędzić sporo energii, ponieważ z reguły takie oświetlenie punktowe wymaga znacznie słabszych źródeł światła, a dodatkowo zapewnia wygodę pozostałym mieszkańcom domu, bo da się oświetlić konkretne miejsce bez przeszkadzania innym.

Daje to wyjątkowe interesujące efekty, szczególnie jeśli wzbogacone będzie metodą oświetlenia ledowego oraz znajdzie się w pomieszczeniach, gdzie dekoracja jest znaczącym elementem. Odpowiedniego potraktowania wymagają także lampy łazienkowe. W łazienkach przydadzą się przynajmniej dwa źródła światła. Lampa górna o średnim natężeniu oświetlała będzie całość pomieszczenia, dlatego też przeważnie wiesza się je w centralnym miejscu u sufitu. W łazienkach lepsze będzie światło rozproszone, z tego też powodu dużo lepiej nadają się tam plafony a nie żyrandole z otwartymi żarówkami. Kolejna lampka znajduje zastosowanie obok lustra, załączana niezależnie oświetlać będzie jego okolice. Dostępne na: http://www.magiaswiatel.pl/lazienka.