Przykład otwartej przestrzeni pracy w biurze
Source: architekturawnetrz.pinger.pl
Każda porządna firma musi posiadać biuro, to pewne. To jasne, że żaden klient nie doceni przedsiębiorstwa, które przyjmuje interesantów w barze z kanapkami. Porządne biuro w prestiżowej okolicy to obecnie spory wydatek, dlatego najlepszym pomysłem staje się odnalezienie biura do wynajęcia. Wrocław to przyjazna dla biznesu metropolia, właściwe miejsce do założenia biura przedsiębiorstwa. Przedstawiamy trochę przydatnych rad dla tych, którzy pragną wynajmować powierzchnię biurową w dawnym Breslau.

Zachęcamy do lektury.
Warszawa
Source: www.morguefile.com
Naczelną zaletą stolicy jest to, że znajdują się tam najważniejsze instytucje władzy oraz siedziby firm. Warszawa jest metropolią wielu szans. Tutaj także statystycznie pensje są największe w Polsce. Dobrym miejscem do życia zdaje się Poznań.

To duże miasto, jednak nie tak gigantyczne, jak Warszawa. W wielu zakątkach Poznania można oglądać zjawiskowe zabytki. Poznań słynie z handlu – istnieje tu m.in. wyjątkowa galeria sklepów Stary Browar. Duża część osób przychylnie wyraża się o miejskich tramwajach.
Przestrzeń biurowa
Source: macafconsultancy.com
Takie rozrzucenie fabryk po kraju sprawia, że nie ma już konieczności posiadania siedziby w Warszawie.

Tak było jeszcze jakiś czas temu, kiedy to firmy zagraniczne za wszelką cenę chciały posiadać centralę w stolicy, bo reszta kraju dopiero się rozwijała. Dziś, gdy fabryki otwierane są np. w okolicy Poznania czy Lublina, rozsądniej jest otworzyć biura w ich pobliżu. Często jednak inwestorzy idą na kompromis. W Warszawie tworzona jest główna siedziba, ale niezbyt, natomiast główne biura są w pobliżu zakładów.

To powoduje, że mocno przeobraził się rynek wynajmu nieruchomości w całym kraju. Można się samemu o tym przekonać czytając ogłoszenia, gdzie popularne są biura jak np. nieruchomosci.surfland.pl. Występuje bardzo dużo ofert sprzedaży małych biur jak i całych budynków. Dzięki tworzeniu specjalnych stref ekonomicznych i mądrym działaniom lokalnych samorządów, coraz więcej inwestycji zagranicznych lokowanych jest w różnych częściach kraju.

Dzięki temu płyną tam wielkie pieniądze, zmniejsza się bezrobocie. Takie regiony mają jedyną w swoim rodzaju możliwość rozwoju. Pewnie nie dogonią Warszawy, ale istotne jest że bezrobotni nie muszą już jechać za pracą do stolicy i mogą ją znaleźć przykładowo w Poznaniu.