jasna łazienka
Author: BO Studio
Source: DuPont™ i Corian®
Dobre oświetlenie to nad wyraz ważny element każdego domu. Bez sztucznych źródeł światła albowiem nie można by obecnie normalnie funkcjonować. Coraz późniejszą porą wracamy do domów, zatem aby zwyczajnie żyć, powinniśmy mieć lampy we wszystkich pokojach. Rozświetlając wnętrze pozwalają nam zrobić posiłek, przeczytać książkę lub miło spędzać czas. Świeczki niewątpliwie nie dają tego komfortu oraz możemy je zapalać jedynie wtedy, gdy planujemy romantyczną kolację.

W jaki sposób zdecydować się na odpowiednie lampy do domu? Wszystko jest zależne od pomieszczenia, jakie właśnie aranżujemy. Prócz ogólnego punktu świetlnego powinno być inne światło w pobliżu wanny oraz właściwie dobrane oświetlenie nad lustro łazienkowe. Warto zaplanować oświetlenie ozdobne, wprowadzające właściwy nastrój przy zażywaniu relaksującej kąpieli. Oświetlenie ogólne zastępuje zwykłe światło dzienne. Oczywiście powinno być zainstalowane w centralnym punkcie łazienki.

Światło powinno być odpowiednio mocne. Lampy z kryształami nie zawsze nadają się do wszystkich łazienek. Dużo lepiej zamontować tu plafony, które są bardziej hermetyczne, ponadto ich budowa sprzyja do zachowania czystości. Lustro jest punktem centralnym łazienki, z tego powodu warto dołożyć wielu starań żeby oświetlenie łazienkowe nad lustro było zarówno funkcyjne ale i ozdobne.
oświetlenie
Author: Shaun Fisher
Source: http://www.flickr.com
Obecne trendy odchodzą od lamp montowanych w centralnej części pomieszczeń u sufitu.

Rzecz jasna w niejednej sytuacji taka lampa doskonale będzie sobie radzić, i tu już nie ma co kombinować, lecz czasami da się ją zastąpić innym rozwiązaniem. Oryginalne oświetlenie domu (więcej http://lampydodomu.pl/) powinno iść w kierunku zróżnicowanych, niezależnie sterowanych źródeł światła, jakie można załączać w zależności od potrzeb. Dokładnie tak samo może wyglądać także oświetlenie do przedpokoju, tu doskonale będzie się sprawdzał na przykład niewielki kinkiet zamontowany do ściany, który będzie dawał niezbyt silne światło, wraz z mocniej świecącą lampą górną. Wiele osób projektując oświetlenie do swojego mieszkania nawet nie ma świadomości tego, jakie są dzisiaj możliwości w tej kwestii. A możliwości są naprawdę duże, zarówno jeżeli chodzi o same lampy i źródła światła, ale także o elementy wyposażenia i dodatki.

W miejsce tradycyjnego gniazdka elektrycznego można przykładowo umieścić gniazdko podszafkowe nowoczesne, w miejsce zwykłego wyłącznika światła wyłącznik który będzie miał możliwość regulowania natężenia prądu - pomysłów na wykorzystanie tego, co oferują sklepy jest bardzo dużo. Nigdy nie należy montować innego oświetlenia naprzeciwko lustra. Odbija ono bowiem światło, a to będzie raziło w oczy oraz tworzyło niepożądane odblaski. Dodatkowe oświetlenie przy wannie bądź prysznicu jest bardzo istotną sprawą. Często się zdarza, że ogólne światło nie dociera do wnęk i zabudowy prysznica.

Trzeba w tym przypadku zainstalować bardzo popularne oświetlenie LED zamieszczane w fugach. Ledy nie tylko pobierają mało energii, tworzą przy tym interesujący element ozdobny.
lampa wisząca w kolorystyce czarno-białej
Author: rpavich
Source: http://www.flickr.com
Coraz większą popularnością cieszą się układy sterujące światłami w domu, dzisiaj ich zakup nie będzie już ogromnym wyzwaniem finansowym, a dają duże możliwości. Tak więc jeżeli ktoś zabiera się za projekt światła w swoim mieszkaniu, to dobrze będzie, aby wcześniej poszukał trochę wiadomości o nowinkach i trendach w tej dziedzinie - na pewno uda mu się zastosować kilka pomysłów z tych, jakie wyszuka.