Dachy zielone to obecnie niezmiernie modna i pomagająca ekologi alternatywa dla tradycyjnych pokryć dachowych

Styropian
Nowoczesne budownictwo oferuje niezmiernie różnorodne, częstokroć interesujące pomysły. Szczególnie, gdy chodzi o dachy, da się zauważyć rosnący trend na co rusz odmienne pokrycia i formy. Jednym z takich wyjść są dachy zielone - na co dzień zwane odwrotnymi. Są one specjalnymi pokryciami dachowymi, zbudowanymi z dużej ilości pokryć. Główne różnice dotyczą wyglądu.

Budowa swoich czterech kątów – niepowtarzalna życiowa przygoda

dom jednorodzinny
Author: Wellmade
Source: Wellmade
Budowa domu to nie lada wyzwanie. Zdecydować się na taki krok i doprowadzić do końca – wielka sztuka, warta jednak żeby to zrobić dobrze! Dom to przede wszystkim wydatek, poza czynnikami materialnymi, musimy liczyć również koszt czasu i nerwów. Każda niedobrana decyzja może zaboleć. Jednocześnie, pamiętajmy, że właściwe podejście do kwestii budowy domu może oszczędzić nam sporo problemów. Pamiętajmy wobec tego o najistotniejszych wytycznych. Pamiętajmy, żeby zatroszczyć się o dobrze ogrzany dom.

Produkty użytkowe z żeliwa wracają do łask - w jaki sposób je wykorzystać?

Podłoże z żeliwa
Author: János Balázs
Source: http://www.flickr.com
Czym jest żeliwo, do czego służy i jakie cechy są dla niego charakterystyczne? Żeliwo to po prostu wysokowęglowy stop żelaza z węglem. zazwyczaj znajdziemy w nim także krzem, fosfor, mangan i siarkę. Węgiel występuje od 2 do ponad 4 procent, lecz rodzaj węgla zależy od jego składu chemicznego i szybkości chłodzenia. Co jeszcze wato wiedzieć? Współcześnie nie tylko w budownictwie (wzmocnienia) i w przemyśle ciężkim, hutnictwie (rury, hydranty, zbiorniki na substancje chemiczne) wykorzystywane jest żeliwo. Również z żeliwa wykonywane są wyroby kanalizacyjne czy schodki kanałowe.

Wyjątkowo dobrą alternatywą dla standardowego ocieplania zadaszenia watą może być izolacja natryskowa

Izolacja
Author: BOLIX
Source: BOLIX
Jeżeli wobec tego dopuszczalne jest wykorzystanie jednego produktu o bardzo dobrych parametrach do licznych prac przedsiębiorstwa będą się na to decydować. Zezwala to na ograniczenie kosztów i wykorzystanie ich na inny, bardziej właściwy cel. Głównie istotne jest to w przypadku przemysłu syntetycznego, jaki wymaga wykorzystania takich produktów, jakie pozwalają na uzyskanie dużego pułapu bezpieczeństwa - http://izolacjepiankowe.com.pl/.